Обрахуйте масові частки елементів в даній сполуці HNO2​


Ответы на вопрос

Отвечает Худзик София.

Ответ:

2% (H)

30% (N)

68% (O2)

Объяснение:

Mr (H) + Mr (N) + Mr (O2) = Mr (HNO2)

1 + 14 + 32 = 47 грамм (HNO2)

47 грамм = 100%

1 грамм = х%

Находим х через пропорцию:

х = 1 × 100/47

х = 2% (H)

47 грамм = 100%

14 грамм = х%

Находим х через пропорцию:

х = 14 × 100/47

х = 30% (N)

100% - 30 (N) - 2% (H) = 68% (O2)