Яку масу марганцю можна одержати з 900 г манган (ІV) оксиду, який містить 10 % домішокЮ

алюмотермічним способом?

Ответы на вопрос

Отвечает Чистяков Богдан.

Дано:

m(MnO2) = 90 г - 10% домішок =

90 - (10×90) : 100 = 90 - 9 = 81

M(MnO2)=87

M(Mn)=55

Рівняння реакції:

3MnO2+4Al=2Al2O3+3Mn

3×81:87 = 3×X:55

X=55×81:87 = 51,3 г.

Відповідь: маса марганцю 51,3 г.