Помогите пожалуйста решить задачи! 1)При нагріванні 68 г натрій нітрату утворилося 4,48 л кисню

(н.у.). Обчисліть відносний вихід подукту реакції. 2) Який об'єм гідроген сульфіду можна добути при дії сульфатної кислоти на 2,52 г натрій сульфід, якщо вихід продукту становить 60 %? 3) Який об'єм водню може утворитись при взаємодії 5,4 г алюмінію з розчином, що містить 34,3 г сульфатної кислоти?

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриев Илья.

Ответ:

Объяснение:

1)       68 г                                    х л

     2NaNO3  =   2NaNO2    +   O2

      2*85 г/моль                       22,4 л/моль

V(O2) = 68*22,4/(2*85) = 8,96 л

wвых = Vпракт/Vтеор = 4,48/8,96 = 50%

2)   2,52 г                                     х л

    2NaHS     +    H2SO4     =    2H2S  + Na2SO4

    2*56 г/моль                         2*22,4 л/моль

V(H2S) = 0,6*2,52*2*22,4/(2*56) = 0,605 л

3)   0,208 моль                                                          х моль

           2Al      +      3H2SO4     =     Al2(SO4)3     +    3H2

     2 моль                                                                 3 моль

    n(Al) = 5,4/26 = 0,208 моль - недостаток

   n(H2SO4) = 34,3/98 = 0,35 моль

n(H2) = 0,208*3/2 = 0,312 моль

V(H2) = 0,312*22,4 = 7 л