Для добування аніліну було взято нітробензен масою 12,3 кг. Визначте об`єм витраченого на цю

реакцію водню та масу утвореного аніліну при виході продукту 90 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Литвинова Арина.

Ответ:

Объяснение:

  12,3 кг                х л                                х кг

C6H5NO2 +        3H2            =            C6H5NH2 + 2H2O

0,123 кг/моль      3*22,4 л/моль            0,093 кг/моль

V(H2) = 12,3*3*22,4/0,123 = 6720 л

m(C6H5NH2) = 0,9 * 0,093*12,3/0,123 = 8,37 кг