Обчисліть масу, об'єм, кілька речовини , число молекул Н2, та число атомів Н, які виникають при

взаємодії Zn масою 6.5г з хлоридною кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Конаева Дарья.

Ответ:

m(H_2)=0,2 г,  V(H_2)=2,24 л,  N(H_2)=6,02\cdot 10^{22},~~~N(H)=1,204\cdot 10^{23}

Объяснение:

Дано:

m(Zn)=6,5 г

+HCl

н.у.

m(H_2)-?

V(H_2)-?

n(H_2)-?

N(H_2)-?

N(H)-?

Решение:

Zn+2HCl=ZnCl_2+H_2\uparrow

n(Zn) =\frac{m(Zn)}{M(Zn)}=\frac{6,5}{65}=0,1(моль)

по уравнению реакции  n(H_2)=n(Zn)=0,1(моль)

m(H_2)=n(H_2)\cdot M(H_2)=0,1\cdot 2=0,2(г)

V(H_2)=n(H_2)\cdot V_m=0,1\cdot 22,4=2,24(л)

N(H_2)=n(H_2)\cdot N_A=0,1\cdot 6,02\cdot 10^{23}=6,02\cdot 10^{22}

N(H)=2\cdot N(H_2)=2\cdot 6,02\cdot 10^{22}=1,204\cdot 10^{23}