Пожалуйста, нужна помощь с химией 8 класс (1)При окисненні 200 г сірки, що містить домішки піску,

одержали 112 літрів сірчистого газу. Обчисліть масову частку домішок піску у вихідній речовини.(2)Який об'єм водню виділиться , якщо залізо масою 41,16 г , масова частка домішок міді в якому становить 5%, прореагує із хлоридною кислотою?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лобанок Екатерина.

Ответ:

1) 20%, 2)15.64 дм3

Объяснение:

1) S + O2 = SO2

n(S) = n(SO2) = V(SO2) /Vm = 112/22.4 = 5 (моль)

m(S) = n(S) * M(S) = 5 * 32 = 160 (г)

w(песка) = ( m(смеси) - m(S) ) / m(смеси) * 100% = (200 - 160) / 200 = 20 %

2) Fe + 2HCl = FeCl2 + H2

V(H2) = n(H2) * Vm = m(смеси) *w(Fe) /M(Fe) * Vm = 41.16 * 0.95 / 56 *22.4 = 15.64 (дм3)