Обсисліть масу г нітратої кислоти нno3 що міститься в 200 см3 розчину з рн=1,0


Ответы на вопрос

Отвечает Павленков Алексей.

Ответ:

1,26 г

Объяснение:

HNO₃→H⁺+NO₃⁻

pH=-lg[H⁺]=-lgC(HNO₃)

C(HNO₃)=10^(-pH)=10⁻¹=0,1 моль/л

n(HNO₃)=V*C=0,2*0,1=0,02 моль

m(HNO₃)=n*M=0,02*63=1,26 г