При спалюванні 4,2 г вуглеводню утворилося 13,2 г вуглекислого газу і 5,4 г води.Густина вуглеводню

за повітрям дорівнює 2,9.Знайти молекулярну формулу речовини ​

Ответы на вопрос

Отвечает Безруких Света.

Ответ:

C6H12(гексен)

Объяснение:

CxHy + (x + y/4)O2 = xCO2 + y/2H2O;

M(CxHy) = D(пов) * M(пов) = 2.9 * 29 = 84 (г/моль) ;

n(CO2) = m(CO2) /M(CO2) = 13.2/44 = 0.3 (моль) ;

n(H2O) = 5.4/18 = 0.3 (моль), n(H) = 0.3 * 2 = 0.6 (моль) ; CH2 - простейша формула;

14n = 84 ;

n = 6; С6H12 - искомое вещество