Експериментальна задача (уявний експеримент): За схемами перетворень напишіть рівняння реакцій,

визначте невідомі речовини: Cu → X → Cu(NO3)2 → Y → CuSO4 → Z → AgCl Рівняння реакцій 2 і 5 записати у йонно-молекулярному вигляді

Ответы на вопрос

Отвечает Хромочкин Кирил.

Ответ:

Объяснение:

2Cu + O2 = 2CuO

CuO + 2HNO3 = Cu(NO3)2 + H2O

CuO + 2H(+)+ 2NO3(-) = Cu(2+) + 2NO3(-) + H2O

CuO + 2H(+) = Cu(2+) + H2O

Cu(NO3)2 + 2NaOH = Cu(OH)2↓ + 2NaNO3

Cu(OH)2 + H2SO4 = CuSO4 + 2H2O

CuSO4 + BaCl2 = CuCl2 + BaSO4↓

Cu(2+) + SO4(2-) + Ba(2+) + 2Cl(-) = Cu(2+) + 2Cl(-) + BaSO4↓

Ba(2+) + SO4(2-) = BaSO4↓

CuCl2 + 2AgNO3 = 2AgCl ↓+ Cu(NO3)2