При змішуванні розчинів Аl 2 (SO 4 ) 3 і Na 2 СO 3 гідроліз кожної з цих солей є необоротним та

перебігає до кінця з утворенням відповідних основи та кислоти. Складіть йонно-молекулярне та молекулярне рівняння сумісного гідролізу.

Ответы на вопрос

Отвечает Bilovus Diana.

Ответ:

Объяснение:

Al2(SO4)3

Al2(SO4)3 = 2Al(3+) + 3SO4(2-)

соль состоящая из сильной кислоты (H2SO4) и слабого основания ( Al(OH)3) . Гидролиз идёт по слабому, по катиону

2Al(3+) + 3SO4(2-) + 2H2O = 2AlOH(2+) + 2H(+) + 3SO4(2-) среда кислая pH<7

Al2(SO4)3 + 2H2O = 2AlOHSO4+ H2SO4

Na2CO3 = 2Na(+) + CO3(2-)  соль состоит из сильного основания (NaOH) и слабой кислоты (H2CO3)

Гидролиз по слабому, по аниону

CO3(2-) + HOH = HCO3(-) + OH(-)  среда щелочная  pH>7

2Na(+) + CO3(2-) + HOH = 2Na(+) + HCO3(-) + OH(-)

Na2CO3 + H2O = NaOH + NaHCO3