Помогите пожалуйста !! Напишіть структурну формулу пентанової кислоти та складіть формули її

ізомерів. Дайте їм назви. Складіть рівняння реакцій оцтової кислоти з алюміній гідроксидом, кальцій карбонатом у молекулярній та йонній формах. Розв’яжіть задачу: Який об’єм газу (за н.у.) виділиться при взаємодії розчину оцтової кислоти масою 100 г (масова частка речовини 55%) з металевим натрієм масою 10 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Родэ Дмитрий.

пентановая кислота: CH3-CH2-CH2-CH2-COOH

гомологи: СH3-CH2-CH2-COOH(масляная или бутановая кислота)

CH3-CH2-COOH(пропановая кисло та)

изомеры углеродного скелета:

СH3-CH-CH2-COOH (3-метилбутановая кислота)

          I

       CH3

       CH3

        I

СH3-C -COOH(2,2-диметилпропановая кислота)

        I

      CH3

Отвечает Денискин Роман.

1. 2CH3COOH + Ca = (CH3COO)2Ca + H2

Ca - 2e = Ca(2+)

H(+) + e = 1/2 H2

Ca + 2H(+) = Ca(2+) + H2

2. 2CH3COOH + K2CO3 = 2CH3COOK + H2O + CO2

2H(+) + CO3(-2) = H2O + CO2

(угольная кислота в водном растворе неустойчива; реакция здесь обменная, а не окислительно-восстановительная)