Есеп. Зат мөлшері 11 моль метан СН, берілген Осындагыа) CH, молекула санынoCH, көлемін есепте​


Ответы на вопрос

Отвечает Башкатова Алина.

Ответ:

Зат формуласы C Сu H2O CO2

ν, моль 1 1 1 1

Құрылымдық бірлігі атом молекула

N 6,022*1023 6,022*1023

Mr' 12 64 18 44

M, г/моль 12 64 18 44

m, г 12 64 18 44

Моль - зат мөлшерінің өлшемі, ол ν ("ню") грек әрпімен белгіленеді. Сендер физика курсынан «Авогадро саны» деген түсінікпен таныссыңдар: NA = 6,022 141 29(27)×1023 моль−1

{\displaystyle M={\frac {m}{n}}}{\displaystyle M={\frac {m}{n}}}

{\displaystyle n={\frac {M}{m}}}{\displaystyle n={\frac {M}{m}}}

{\displaystyle m={M}\cdot {\nu }}{\displaystyle m={M}\cdot {\nu }}

{\displaystyle \nu ={\frac {N}{N_{A}}}}{\displaystyle \nu ={\frac {N}{N_{A}}}}

{\displaystyle N={\nu }\cdot {N_{A}}}{\displaystyle N={\nu }\cdot {N_{A}}}