Масова частка крохмалю в картоплі 20%. Яку масу глюкози можна добути з картоплі масою 1500кг, якщо

вихід продукту становить 85%?

Ответы на вопрос

Отвечает Yavryan Arsen.
Дано:
ω(C6H10O5)n)=20%=0.2
m(картоплі) = 1500 г
Знайти:
m(C6H12O6)-?

m(C6H10O5)n) = 1500 г*0,2 = 300г
М(С6Н10О5)n) = 150 n r/моль
n(C6H10O5)n=300 г/150г/моль = 2 моль
М(С6Н12О6) = 180 г/моль

С6Н10О5 + Н2О ⇒ С6Н12О6
З рівняння реакції слідує, що n(C6H12O6)=n(C6H10O5) = 2 моль
m(C6H12O6) = n*M = 2 моль*180 г/моль = 360 г

Відповідь: 360 г