При розчинені 56г суміші заліза та ферум (II) оксиду у хлоридній кислоті виділилось 11,2л газу.

Визначте масову частку заліза в суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Бикташева Виолетта.

Відповідь:

50%

Пояснення:

З хлоридною кислотою реагує лише залізо, а газ, що виділився -Гідроген

Fe + 2 HCl = FeCl2 +  H2

За рівнянням реакції     56г/моль Fe заміщує 22,4 л/моль H2

За задачею                    х г Fe            заміщує 11,2 л H2

х = 56 г/ моль * 11,2 л / 22,4 л/моль = 28 г

W(Fe) = m(Fe) / m(сум) = 28г/ 56г = 0,5 = 50%