установіть формулу органічної речовини у молекулі якої є лише атоми карбону і гідрогену . атомів

гідрогену удвічі більше ніж атомів карбону густина цієї речовини за геліїм становить 10.5​

Ответы на вопрос

Отвечает Сейсембаевы Мурат-Айтолкын.

Так як атомів гідрогену удвічі більше, ніж атомів карбону, то найпростіша формула шуканої сполуки така:

CH₂.

Знайдемо відповідну молярну масу:

M (CH₂) = 12 + 2 ∙ 1 = 14 (г/моль).

Відносна густина газу за гелієм дорівнює частці від ділення молярної маси цього газу на молярну масу гелію.

Звідси, M (C_xH_y) = M (He) \cdot D_{He}(C_xH_y) = 4 \cdot 10,5 = 42 (г/моль).

Це в 3 рази більше за ту молярну масу, що відповідає найпростішій формулі, тож індекси в цій формулі треба збільшити втричі.

Значить, формула шуканої речовини C₃H₆. Це пропілен.

Відповідь: C₃H₆.