СРОЧНО!!!!!! Під час реакції магнію з азотом утворився магній нітрид масою 25 г. Обчисліть маси

реагентів. Відомо: m(Mg3N2)=25 г Знайти: m(Mg)-?, m(N2)-?

Ответы на вопрос

Отвечает Выков Анзор.

Ответ :

m(Mg) = 18 г.
m(N₂) = 7 г.

Объяснение :

Уравнение химической реакции \boxed{\sf 3Mg + N_2 \to Mg_3N_2}.
n(Mg₃N₂) = m(Mg₃N₂) : M(Mg₃N₂) = 25 г : 100 г/моль = 0,25 моль.
По уравнению реакции n(Mg) = 3n(Mg₃N₂) = 3*0,25 моль = 0,75 моль.
m(Mg) = n(Mg)*M(Mg) = 0,75 моль*24 г/моль = 18 г.
По уравнению реакции n(N₂) = n(Mg₃N₂) = 0,25 моль.
m(N₂) = n(N₂)*M(N₂) = 0,25 моль*28 г/моль = 7 г.
#SPJ1