Розрахувати вихід натрію феноляту, якщо з 5000кг фенолу, що містить 15% домішок, отримано 4800кг

продукту.

Ответы на вопрос

Отвечает Балич Назар.

Відповідь:

Пояснення:

m(C6H5OHчистого) = m(C6H5OH) * W = 5000кг * 0,85 =4250 кг

n(C6H5OHчистого) = m(C6H5OHчистого) / Mr(C6H5OH)

4250 кг / 94 кг/моль = 45,2 кг/ моль

2C6H5OH + 2Na = 2C6H5ONa + H2

за реакцией мольное соотношение  2   :   2

за задачей                                          45,2   :   45,2

Теоретический выход натрий феноляту составляет

m (C6H5ONa) = n(C6H5ONa) * Mr(C6H5ONa) =

45,2 кг/ моль * 116 кг/ моль = 5243,2 кг

η(C6H5ONa) = m(C6H5ONa прак) /  m(C6H5ONa теор)

4800 кг / 5243,2 кг = 0,915 или 91,5 %