Розрахувати масу феноляту натрію, який утворився при взаємодії 50 г фенолу, 50 г NaOH​


Ответы на вопрос

Отвечает Зарипова Лейсан.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(С6Н5ОН) = 50г

m(NaOH) = 50г

Знайти:

m(C6H5ONa) -?

Розв'язок:

С6Н5ОН + NaOH -> C6H5ONa + H2О

M(С6Н5ОН) = 94 г/моль

М(NaOH) = 40 г/моль

n(С6Н5ОН) = m/M = 50г÷94 г/моль = 0,53моль

n(NaOH) = m/M = 50г ÷ 40 г/моль = 1,25моль.

Масу феноляту рахуватимемо по речовині, яка є в недостатку - по фенолу.

m(C6H5ONa) = m(С6Н5ОН) × M(С6Н5ОН) ÷ M(С6Н5ОН) = 50г×116г/моль ÷ 94 г/моль = 61,7г.

Відповідь: 61,7г.