обчислити масу натрій феноляту, який утвориться в результаті взаємодії 37г Натрію з масовою часткою

домішок 12% і 20г фенолу з масовою часткою домішок 10%

Ответы на вопрос

Отвечает Григорян Арман.

Дано:

m'(Na) = 37 г

ω(дом.) = 12%, або 0,12

m'(C₆H₅OH) = 20 г

ω(дом.) = 10% або 0,1

Знайти:

m(C₆H₅ONa) - ?

Розв'язок.

1) Знаходимо масу натрія без домішок

m(Na) = m'(Na) - m'(Na)*ω(дом.)

m(Na) = 37 г - 37 г*0,12 = 32,56 г

М(Na) = 23 г/моль

Знаходимо кількість натрію:

n(Na) = m(Na)/M(Na) = 32,56 г/23 г/моль = 1,41565 моль

2) Знаходимо масу фенолу без домішок

m(C₆H₅OH) = m'(C₆H₅OH) - m'(C₆H₅OH)*ω(дом.)

m(C₆H₅OH) = 20 г - 20 г*0,15 = 17 г

М(C₆H₅OH) = 94 г/моль

Рахуємо кількість речовини фенолу:

n(C₆H₅OH) = m/M = 17 г/94 г/моль = 0,18085 моль

Складаємо рівняння хімічної реакції (РХР):

2C₆H₅OH + 2Na ⇒ 2C₆H₅ONa + H₂

З РХР бачимо, що n(C₆H₅OH):n(Na) = 1:1, з розрахунків за умовами задачі n(C₆H₅OH):n(Na) = 0.18085:1.41565 = 1:7,8, тобто Na взят з надлишком, розрахунок ведемо по фенолу

n(C₆H₅ONa)=n(C₆H₅OH) = 0,18085 моль

M(C₆H₅ONa)= 116 г/моль

Розраховуємо масу натрій феноляту

m(C₆H₅ONa) = n(C₆H₅ONa)*M(C₆H₅ONa)

m(C₆H₅ONa) = 0,18085 моль*116 г/моль ≈ 21 г

Відповідь: 21 г