Обчисліть усно масові частки елементів у сполуках, що мають такі формули SO2, SIH4, CrO3 ПОМОГИТЕ

ПОЖАЛУЙСТА ​

Ответы на вопрос

Отвечает Извекова Валерия.

Ответ:

1)SO₂

ω (S) = 50%;  ω (O) = 50%

2)SiH₄

ω (Si) = 87,5%; ω (H) = 12,5%

3)CrO3

ω (Cr) = 52%; ω (O) = 48%

Объяснение:

Масові частки елементів у сполуках знайдемо за формулою:

\omega = \dfrac{n(E)*Ar(E)}{Mr(c)} *100\%, де

ω (Е) - масова часка елемента в речовині

n (E) - кількість атомів хімічного елемента Е у молекулі

Ar (E) - відносна атомна маса елемента

Mr (сполуки) - відносна молекулярна маса хімічної речовини.

1) SO₂

Mr(SO₂) = Ar(S) + 2·Ar(O) = 32+2·16=64

\omega (S)= \dfrac{Ar(S)}{Mr(SO_2)} *100\% = \dfrac{32}{64}  *100\% = 50 \%

\omega(O) = \dfrac{2*Ar(O)}{Mr(SO_2)} *100\% = \dfrac{2*16}{64}  *100\% = 50 \%

або: ω (O) = 100%-ω(S) = 100%-50% = 50%

2)SiH₄

Mr(SiH₄) = Ar(Si) + 4·Ar(H) = 28+4·1=32

\omega (Si) = \dfrac{Ar(Si)}{Mr(SiH_4)} *100\% = \dfrac{28}{32}  *100\% = 87,5 \%

\omega(H) = \dfrac{4*Ar(H)}{Mr(SiH_4)} *100\% = \dfrac{4}{32}  *100\% = 12,5 \%

або: ω (H) = 100%-ω(Si) = 100%-87,5% = 12,5%

3) CrO₃

Mr(CrO₃) = Ar(Cr) + 3·Ar(O) =52+3*16 = 100

\omega(Cr) = \dfrac{Ar(Cr)}{Mr(CrO_3)} *100\% = \dfrac{52}{100}  *100\% = 52 \%

\omega(O) = \dfrac{3*Ar(O)}{Mr(CrO_3)} *100\% = \dfrac{3*16}{100}  *100\% = 48 \%

або: ω (O) = 100%-ω(Cr) = 100%-52% = 48%