1.     Органічна речовина має у своєму складі Карбон і Гідроген. Масова частка

Карбону – 84,21%. Густина пари речовини за повітрям 3,93. Яка формула цієї сполуки? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Суханова Ольга.

Ответ:

Молекулярна маса повітря становить 29 г/моль. Знаходимо молекулярну масу газу: 29*3,93=114 г/моль.

Знаходимо масу карбону в цьому газі: 114*0,8421=96

Знаходимо кількість атомів карбону у сполуці: 96/12=8

Знаходимо масу гідрогену в цьому газі: 114*0,1585=18. Так як маса гідрогену складає 1, то і кількість атомів гідрогену у сполуці буде також 18.

Формула сполуки має вигляд С8Н18 (октан)