Молекулярна формула вуглеводню відносна молекулярна маса якого 142


Ответы на вопрос

Отвечает Raximjan Jambyl.

Ответ:

C10H22 (декан)

Объяснение:

Дано:  

Mr (CnH2n+2)= 142  

Формулу (CnH2n+2)-?

Розв*язок:

Загальна формула алканів – CnH2n+n

Щоб знайти формулу, складемо рівняння.

Відносна молекулярна маса вуглецю = 12, а водню = 1.  

  12n + 2n + 2 = 142

   14n=142-2

   n=10  

З цього випливає, що формула алкана --C10H22 (декан)