Яка кількість речовин калій гідроксиду утвориця, якщо взаємодіють 0,02 моль калій оксиду і достатня

кількість води.

Ответы на вопрос

Отвечает Мэрин Мелисса.

Ответ:

Відповідь:  0, 02 моль КОН

Объяснение:  

Дано:

  n( K2O ) =0, 02 моль

   n( KOН ) - ?

  0, 02 моль                m-?   n-?              

      K2O    +   H2O =  2KOH

        84                          112

84 - відносна молекулярна маса  (Мr) K2O (2*39 + 16) (не має одиниць виміру)              

112 –   відносна молекулярна маса  (Мr) KOH = (2*39 + 2*16 + 2*1) (не має одиниць виміру)    

Формула розрахунку кількості речовини ( n ) :

 n= m/M         n - к-ть речовини (у молях); m – маса речовини (у грамах),  

                      Мr - відн.молекул.маса (не має одиниць виміру)                    

M – молярна маса (М, г/моль); при цьому  M = Мr, тобто молярна маса (М) дорівнює відносній молекулярній масі  (Мr), що розраховується за даними відн.атомної маси з табл. (Періодич.системи)

Розв’язання:

1)Визначаємо масу K2O (калія оксиду )

(з формули вище):   m = n /M;   m (K2O ) = 0, 02 моль * 84 г/моль = 1,68 г                

2) Визначаємо масу KOН:

m ( КОН) = 1,68 г *  112 /  84 = 2,24 г     //рахуємо по правилам пропорції за наведеним вище рівнянням

3) Визначаємо  к-ть речовини (у молях):

N n ( КОН)= m (КОН)/M =  2,24г / 112 г/моль   = 0,02 моль