У процесі спалювання фосфору в достатній кількості кисню одержали 0,8 моль фосфор(V) оксиду.

Обчисліть: А)Кількість речовини фосфору і кисню які прореагували Б) Об’єм кисню що вступив в реакцію В) Масу фосфору який згорів

Ответы на вопрос

Отвечает Омельченко Алексей.

Ответ:

Объяснение:

  Х моль           Х моль              0,8 моль

   4P        +        5O2       =       2P2O5

n= 4 моль       n=5 моль          n=2 моль

Х моль   Р    -   0,8 моль  Р2О5

4 моль   Р    -    2 моль   Р2О5

n(P) = 4 * 0,8 / 2 = 1,6 моль

m(P) = n * M = 1,6 моль * 31 г/моль = 49,6 г

Х моль  О2    -    0,8 моль   Р2О5

5 моль   О2   -    2 моль   Р2О5

n(O2) = 5 * 0,8 / 2 = 2 моль

V(O2) = Vm *n = 22,4 л/моль * 2 моль = 44,8 л