Обчисліть та позначте об’єм кисню (н. у.), що витратиться під час повного згоряння бутану об'ємом

26,1 л

Ответы на вопрос

Отвечает Сафрина Ольга.
Дано:

V ( C4H10 ) = 26,1 л

Знайти:

V ( O2 ) - ?

Розв’язок:

1) Перед тим, як написати рівняння реакції -
Обчислюємо кількість речовини бутану, за формулою:

n ( газу ) = V / Vm

( об’єм поділити на молярний об’єм ( Vm ), це стале число, яке дорівнює 22,4 л/моль ( Тільки для газів ) )

n ( C4H10 ) = 26,1 / 22,4 = 1,165 моль

2) Складаємо рівняння реакції:

2C4H10 + 13O2 —> 8CO2 + 10H2O

3) Отже, ми бачимо, що співвідношення молей бутану і кисню = 2 : 13,
тобто кількість речовини спочатку поділимо на 2, а потім домножимо на 13 = 7,57 моль

4) Далі обчислюємо об’єм кисню, за формулою:

V ( газу ) = n • Vm

( кількість речовини • молярний об’єм )

V ( O2 ) = 7,57 • 22,4 = 169,65 л.

Відповідь:

На згорання бутану об’ємом 26,1 л. витратиться 169,65 л. кисню.