У 90г 20%-го розчину долили ще 25 мл води. Визначіть масову частку солі в новоутвореному розчині.

НАПИСАТИ ВСЕ НА УКР МОВІ!!!! Написати: 1)Дано 2)Знайти 3)Розвязання 4) формули для застосування розвязання 5) відповідь за правильне розвязання ставлю як за найкращу відповідь) даю !!!!100 БАЛІВ!!!! , не упусти свій шанс)

Ответы на вопрос

Отвечает Ковальчук Марина.

Ответ: 15,65%

Дано:

m₁(р-ну) = 90 г

ω(солі) = 20%, або 0,2

+V(H₂O) = 25 мл

Знайти:

ω₂(р-ну)-?

Розв'язок:

1. Знаходимо масу солі в начальному розчині:

m(солі) = m₁(p-ну)*ω(солі) = 90 г*0,2 = 18 г

Маса солі після долива води не змінюється, але змінюється маса розчину. Гусина води дорівнює 1 г/мл, знаходимо масу води, яку долили:

m(H₂O) = ρ(H₂O)*V(H₂O) = 1 г/мл*25 мл = 25 г

2. Знаходимо масуновоутвореного розчину:

m₂(р-ну) = m₁(р-ну) + m(H₂O) = 90 г + 25 г = 115 г

3. Визначаємо масову частку солі в новоутвореному розчині:

ω₂(р-ну) = m(солі)/m₂(р-ну) = 18 г/115 г = 0,1565 або 15,65%

Відповідь: 15,65%