До 300 г розчину з масовою часткою глюкози 20% додали 40 г глюкози. Визначте масову частку

глюкози в отриманому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Ваня.
1) Якщо концентрацію розчину висловити в частках одиниці, то масу розчиненої речовини в грамах знаходять за формулою:
m (в-во) = ω * m (p-p)
де: m (p-p) - маса розчину в грамах,
ω - масова частка розчиненої речовини, виражена в частках одиниці.
20% - це 0,2 в частках одиниці.
2) Позначимо концентрацію нового розчину через Х.
При додаванні глюкози маса розчиненої речовини збільшується на 40 г, а й маса розчину збільшується на масу доданої глюкози, тобто теж на 100 г.
На підставі усього вищевикладеного складаємо рівняння:
0,2 * 300 + 40 = Х * (300 + 40)
60 + 40 = 340Х
340Х = 100
Х = 0,294 (або 29,4%)