Скільки грамів калій пальмітату можна добути з 70 г пальмітинової кислоти з масовою часткою

домішок 15% і достатньої кількості калій гідроксиду?

Ответы на вопрос

Отвечает Павловский Андрей.

Ответ:

68,45 г

Объяснение:

C15H31COOH + KOH = C15H31COOK + H2O

Масса чистой пальмитиновой кислоты = 70 * 0,85 = 59,5 (г)

n(пальмит.к-ты) = 59,5/256,43 = 0,23 моль

n(пальмината) = n(пальмит.к-ты) = 0,23 моль

m(пальмината калия) = 0,23 * 295 = 68,45 г