Яка маса нітратної кислоти витратится на взаємодію з купрум оксидом масою 320г​


Ответы на вопрос

Отвечает Дідушок Даша.

Дано:

m(CuO) =320г

Найти:

m(HNO3)-?

Решение :

CuO+2HNO3=Cu(NO3)2+H2O

n(CuO)=m/M=320г:80г/моль=4моль

M(CuO)=64+16=80г/моль

n(CuO)=n(HNO3)=4*1/2=2моль

m(HNO3)=n*M=2моль*63г/моль=126г

M(HNO3)=1+14+16*3=63г/моль