ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО!!!!! обчисліть масу натрій гідроксиду в розчині масою 40 г, якщо масова частка

розчиненої речовини становить 2%

Ответы на вопрос

Отвечает Дзысюк Владислав.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(розчину)=40 г

ω(NaOH)=2%=0,02

--------------------

m(NaOH)-?

Розв'язування:  

І спосіб  

Знаходимо масу речовини (NaOH) в розчині за формулою:  

m(речовини)=ω(речовини)•m(розчину)  

m(NaOH)= 0,02 × 40 г = 0,8 г

ІІ спосіб  

Складаємо пропорцію і розв'язуємо її. Те, що масова частка розчиненої речовини у розчиніі становить 2% означає, що  

у 100 г розчину міститься 2 г NaOH, тоді  

у 40 г розчину буде міститися х г NaOH.  

100 г / 40 г = 2 г / х г, звідси  

х г × 100 г = 2 г × 40 г,  

х = (2 г × 40 г) : 100 г= 0,8 г, тому m(КОН)=0,8 г.

Відповідь: в розчині натрій гідроксиду масою 40 г з масовою часткою речовини 2% міститься натрій гідроксид масою 0,8 г.