Яка маса фосфор(V) оксиду провзаємодіє з водою, якщо в результаті реакції утвориться метафосфатна

кислота кількістю речовини 2,5 моль?

Ответы на вопрос

Отвечает Назарова Маргарита.

Ответ: 177,5 г

Дано:

n(HPO3) = 2,5 моль

m(P2O5)-?

Объяснение:

M(P2O5) = 142 г/моль

P2O5 + H2O = 2HPO3

З РХР бачимо, що n(P2O5) = 0,5n(HPO3)

n(P2O5) = 0,5*2,5 моль = 1,25 моль

m(P2O5) = n*M = 1,25 моль*142 г/моль = 177,5 г

Відповідь: 177,5 г