При взаємодії цинку з йодидною кислотою виділилось 5.6 л газу (н.у.). Обчисліть масу солі, що

утворилась. П.С. : Прошу тех кому не лень помочь мне)

Ответы на вопрос

Отвечает Мирошниченко Павел.

Дано:

V(H2) =5,6л

Найти:

m(ZnI2) =?

Решение :

Zn+2HI=ZnI2+H2

n(H2)=V/Vm= 5,6л:22,4л/моль=0,25моль

n(H2)==n(ZnI2)=0,25моль=79,75г

m(ZnI2)=n*M=0,25моль*319г/моль

M(ZnI2)=65+127*2=319г/моль