Обчисліть масові частки всіх елементів в ортофосфатній кислоті у% СРОЧНО ПОМОГИТЕ ​ПОЖАЛУЙСТА

СРОЧНО УМАЛЯЮ БУДУ ОЧЕНЬ БЛАГОДАРЕН АУУУУУУУУУУУ

Ответы на вопрос

Отвечает Розымбеков Диас.

Ответ:

Дано: H3PO4

Знайти: w(H)-? w(P)-?

Розв'язання:

Обчислюємо молекулярну масу.

Mr(H3PO4)=3•Ar(H)+Ar(P)+4•Ar(O)=3•1+31+4•16=3+31+64=98

Обчислюємо масові частки.

w(H)=3•Ar(H)/Mr(H3PO4)=3•1:98=3:98=0,03 або 3%

w(P)=Ar(P)/Mr(H3PO4)=31:98=0,32 або 32%

Відповідь. 0,03 або 3%; 0,32 або 32%.