БУДЬ ЛАСКА, ПРОШУ ДОПОМОЖІТЬ ДАЮ 25 БАЛІВ.У 200 г розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу

20% розчинили 30 г натрій гідроксиду. Обчисліть масову частку лугу в утвореному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Чижов Валерий.

Ответ:

w (лугу)=11,76%

Объяснение:

m (р-ну)=200г || 1.Обчислюємо масу

w (лугу)=20% || у вхідній р-ні:

w(р-ну)=30г || m(лугу)=(200×20)÷100=

------------------------|| =40 (г)

w (луги)-? || 2.Якщо долити воду то

|| зміниться маса р-ну:

|| m(р-ну)=200г+30г=230г

|| 3. Знаходимо масову частку лугу в новому розчині:

w(лугу)=(40÷340) ×100=11,76%

Відповідь: w(лугу)=11,76%