До суміші магнію та міді масою 200 г додали HCl. Виділився водень об'ємом 67,2л. Обчисліть масу

міді у суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Карыпкан Аслан.

Ответ: 128 г

Дано:

m(сум.) = 200 г

V(H2) = 67,2 л

m(Cu)-?

Объяснение:

Vm = 22,4 л/моль

n(H2) = V(H2)/Vm = 67,2 л/22,4 л/моль = 3 моль

M(Cu) = 64 г/моль

M(Mg) = 24 г/моль

Складаємо РХР (з хлоридною кислотою буде реагувати тільки магній):

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

З РХР бачимо, що n(Mg)=n(H2)

n(Mg) = 3 моль

m(Mg) = n(Mg)*M(Mg) = 3 моль*24 г/моль = 72 г

m(Cu) = m(сум.) - m(Mg) = 200 г - 72 г = 128 г

Відповідь: 128 г