СРОЧНО!!! Яку кількість речовини карбон(ІV) оксиду можна одержати при розкладі 52 г кальцій

карбонату, що містить 95% чистої речовини?​

Ответы на вопрос

Отвечает Алдамов Адам.

Яку кількість речовини карбон(ІV) оксиду можна одержати при розкладі 52 г кальцій карбонату, що містить 95% чистої речовини?​

Дано:

m(CaCO3)=52г

W(CaCO3)=95%

n(CO2)-?

CaCO3=CaO+CO2(газ)

Знайдемо масу чистого реагенту:

m(CaCO3)чист=m(CaCO3)*W(CaCO3)

m(CaCO3)чист=52*0,95=49,4 г

Знайдемо кількість речовини реагенту:

n(CaCO3)=m(CaCO3)/M(CaCO3);

n(CaCO3)=49,4/100=0,494 моль

За рівнянням реакції маємо відношення кількості речовини 1:1 тобто:

n(CaCO3)=n(CO2)=0,494 моль