суміш заліза і міді масою 20 г розчинили в хлоридній кислоті.Виділилось 6,72 л водню.Визначте склад

суміші у відсотках​

Ответы на вопрос

Отвечает Чуприн Антон.

Ответ: 84%; 16%

Дано:

m(сум.) = 20 г

V(H2) = 6,72 л

ω(Fe)-?

ω(Cu)-?

Объяснение:

M(Fe) = 56 г/моль

M(Cu) = 64 г/моль

Vm = 22,4 л/моль

n(H2) = V(H2)/Vm = 6,72 л/22,4 л/моль = 0,3 моль

Fe + 2HCl = FeCl2 + H2

Из УХР видно, что n(Fe)=n(H2)

n(Fe) = 0,3 моль

m(Fe) = n(Fe)*M(Fe) = 0,3 моль*56 г/моль = 16,8 г

ω(Fe) = m(Fe)/m(сум.) = 16,8 г/20 г = 0,84 или 84%

ω(Сu) = 100% - ω(Fe) = 100%-84% = 16%

Ответ: 84%; 16%