Обчисліть об’єм повітря, який буде використано на спалювання 10 м3 газової суміші, до складу якої

входить 85% метану, 10% пропану, 2% вуглекислого газу та 3% азоту.

Ответы на вопрос

Отвечает Кайыргедьдина Фариза.

Ответ:

В данной смеси гореть будут  только метан и пропан.

CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O

V (CH4) = 10 м3* 0,85 = 8,5 м3

V (O2) = 8,5 м3 *2 = 17 м3

C3H8+ 5O2 → 3CO2 + 4H2O

V (C3H8) = 10 м3 * 0,1 = 1 м3

V (O2) = 1 м3 *5 = 5 м3

Всего V (O2) = 17 + 5 = 22 м3

Содержание кислорода в воздухе 21%.

V воздуха = 22/0,21 = 104,8 м3