Обчислити об'єм (н.у.) метану СН, масою 160 г.


Ответы на вопрос

Отвечает Разуваева Лиза.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CH4)=160 г

Vm=22,4 л/моль (н.у.)

----------------------

V(CH4) -?

Розв*язок:

Визначаємо молярну масу метану за таблицею Менделєєва:

М(СН4)=12+4×1=16 г/моль

Обчислюємо кількість речовин метану:

n(CH4)=m(CH4) / M(CH4) = 160г / 16г/моль =10 моль

Обчислюємо об*єм метану:

V(CH4) =n(CH4) × Vm =10моль×22,4л/моль = 224 л

Відповідь: V(CH4) = 224 л