Обчисліть масу 9,03 · 1022 молекул карбон(ІV) оксиду СO2. (9,03 на 10 в 22 ступені)


Ответы на вопрос

Отвечает Незнаева Катерина.

Спочатку обчислимо кількість речовини СO₂.

n(CO₂) = N(CO₂)/Nₐ;

n(CO₂) = 9,03*10²²/6,02*10²³ = 0,15 (г/моль).

Далі обчислимо масу карбон (ІV) оксиду.

M(CO₂) = 12+16*2 = 44 (г/моль).

m(CO₂) = n(CO₂)*M(CO₂);

m(CO₂) = 0,15*44 = 6,6 (г).

Відповідь: m(СO₂) = 6,6 г.