встановіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо відомо що масова частка Карбону в ньому складає 75%

а Гідрогену 25%. У відповіді подайте суму індексів у формулі вуглеводню​

Ответы на вопрос

Отвечает Хейгетян Анастасия.

Ответ:

CH4-метан

Объяснение:

Углеводород это соединение формы CxHy

w(C)=Ar(C)*x/Mr(CxHy)

w(H)=Ar(H)*y/Mr(CxHy)

w(C)/w(H)=Ar(C)*x/Ar(H)*y

75/25=12*x/1*y

3y=12x

y=4x

т.е. на 1 атом углерода приходится 4 атома водорода.

CH4-метан