Обчисліть яку масу сульфатної кислоти можна одержати з 4 г сірки


Ответы на вопрос

Отвечает Мазаник Владимир.

Відповідь:

S+O2=SO2

M(S)=32г/моль

M(SO2)=64г/моль

M(SO3)=80г/моль

M(H2SO4)=98г/моль

n(S)=4/32=0,125моль

n(S):n(SO2)=1:1

n(SO2)=0,125моль

m(SO2)=64*0,125=8г

2SO2+O2=2SO3

nSO2:nSO3=1:1

n(SO3)=0,125моль

m(SO3)=0,125*80=10г

SO3+H2O=H2SO4

nSO3:nH2SO4=1:1

n(H2SO4)=0,125моль

m(H2SO4)=0,125*98=12,25г

Пояснення: