Даю 10 балав!!!! У 10 мл води при 20 °C розчинили 20 г аргентум нітрату. Який розчин було

приготовлено розбавлений чи концентрований, насичений чи ненасичений? Для відповіді скористайтеся кривою розчинності сполуки​

Ответы на вопрос

Отвечает Шокина Софья.

Ответ:

У 10 мл води при 20°С розчинили 20 г аргентум нітрату, тоді

у 100 мл води при 20°С ― х г аргентум нітрату.

10 мл / 100 мл = 20 г / х г, звідси за властивістю пропорції маємо:

х г • 10 мл = 20 г • 100 мл, тому

х=20 г • 100 мл : 10 мл=200 г

За кривою розчинності визначаємо, що у 100 г води за 20°С максимально може розчинитися 230 г солі аргентум нітрату, а за умовою задачі маємо 200 г солі, тому даний розчин є ненасиченим. Розчин є концентрованим, бо містить велику кількість розчиненої речовини.

w(AgNO3)=m(AgNO3)/(m(AgNO3)+m(води))=200/(200+100)=0,67 або 67%. Масова частка розчиненої речовини більша 10%, тому розчин є концентрованим.