В якому об'ємі води треба розчинити 2 моль NaОН, щоб отримати 10%- ний розчин?​


Ответы на вопрос

Отвечает Черноголовкин Егор.

Ответ: 720 мл

Дано:

n(NaOH) = 2 моль

ω(NaOH) = 10%, або 0,1

V(H2O)-?

Объяснение:

M(NaOH) = 40 г/моль

m(NaOH) = n*M = 2 моль*40 г/моль = 80 г

Знаходимо масу розчину:

m(p-ну NaOH) = m(NaOH)/ω(NaOH) = 80 г/0,1 = 800 г

Знаходимо масу води:

m(H2O) = m(p-ну NaOH) - m(NaOH) = 800 г - 80 г = 720 г

Знаходимо об'єм води:

V(H2O) = m(H2O)/ρ(H2O) = 720 г/1 г/мл = 720 мл

Відповідь: 720 мл