На повну нейтралiзацiю розчину нітратноï кислоти масою 630 г із масовою часткою кислоти 10%

використали розчин барiй гiдроксилу. Обчислити масу утвореної солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Максим.

Відповідь:

m(HNO3)=630*10/100=63г

M(HNO3)=63г/моль

M(Ba(OH)2)=171г/моль

2HNO3+Ba(OH)2=Ba(NO3)2+2H2O

n(HNO3)=63/63=1 моль

nHNO3):nBa(OH)2=2:1

n(Ba(OH)2)=1/2=0,5моль

m(Ba(OH)2)=0.5*171=85,5г

Пояснення: