Обчислити вихід амоніаку якщо відомо що після взаємодії азоту об'ємом 8,96 л (н.у.) із воднем

утворився амоніак об'ємом 16,9 л​

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Костян.

Щоб розрахувати вихід продукту, треба масу (об'єм, кількість речовини), практично отриману в результаті реакції, поділити на теоретично обчислену масу (об'єм, кількість речовини).

η = V практ (NH₃) : V теорет. (NH₃).

Знайдемо V теорет. (NH₃).

N_2 + 3H_2  =  2NH_3

За законом об'ємних відношень, V (N_2) : V(NH_3) = 1:2

V теорет. (NH₃) = 2 ⋅ 8,96 = 17,92 (л).

\eta = \frac{16,9}{17,92}=0,94 (або 94%).

Відповідь: 0,94 (94%).