Складіть молекулярне, повне і скорочене йонні рівняння для таких взаємодій: 1) HCl + Cu(OH)²→

2)HNO³ + Cu(OH)²→ 3)H²SO4 + NaOH→ 4)H²SO4 + Al(OH)³→​

Ответы на вопрос

Отвечает Мокрова Маша.
1) 2HCl + Cu(OH)2 = CuCl2 + 2H2O
2H+ + 2Cl- + Cu(OH)2 = Cu2+ + 2Cl- + 2H2O
2H+ + Cu(OH)2 = Cu2+ + 2H2O

2) 2HNO3 + Cu(OH)2 = Cu(NO3)2 + 2H2O
2H+ + 2NO3- + Cu(OH)2 = Cu2+ + 2NO3- + 2H2O
2H+ + Cu(OH)2 = Cu2+ + 2H2O

3) H2SO4 + 2NaOH = Na2SO4 + 2H2O
2H+ + SO4 2- + 2Na+ + 2OH- = 2Na+ + SO4 2- + 2H2O
2H+ 2OH- = 2H2O :2
H+ + OH- = H2O

4) 3H2SO4 + 2Al(OH)3 = Al2(SO4)3 + 6H2O
6H+ + 3SO4 2- + 2Al(OH)3 = 2Al3+ + 3SO4 2- + 6H2O
6H+ + 2Al(OH)3 = 2Al3+ + 6H2O :2
3H+ + Al(OH)3 = Al3+ + 3H2O