Унаслідок спалювання оксигеновмісної органічної сполуки масою 0,74 г утворилося 1,32 г вуглекислого

газу (н.у.) і 0,54 г води. Виведіть формулу речовини, якщо відносна густина пари речовини за воднем дорівнює 37.​

Ответы на вопрос

Отвечает Евсеев Семён.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHyOz)=0.74 г

m(CO2)=1.32 г

m(H2O)=0.54 г

D(H2)=37

Найти

CxHyOz-?

Решение

M(CxHyOz)=D(H2)*M(H2)=37*2=74 г/моль

Запишем уравнение протекающей реакции:

CxHyOz+O2=CO2+H2O

Найдём массу углерода в диоксиде углерода:

w(C)=Ar(C)/M(CO2)

w(C)=m(C)/m(CO2)

m(C)=Ar(C)*m(CO2)/M(CO2)=12*1.32/44=0.36 г

Найдём массу водорода в воде

w(H)=Ar(H)*2/M(H2O)

w(H)=m(H)/m(H2O)

m(H)=Ar(H)*2*m(H2O)/M(H2O)=0.06 г

m(CxHyOz)=m(C)+m(H)+m(O)

m(O)=0.74-0.36-0.06=0.32 г

Найдём x,y,z

w(C)=Ar(C)*x/M(CxHyOz)

w(C)=m(C)/m(CxHyOz)

x=m(C)*M(CxHyOz)/m(CxHyOz)*Ar(C)

x=0.36*74/0.74*12=3

w(H)=Ar(H)*y/M(CxHyOz)

w(H)=m(H)/m(CxHyOz)

y=m(H)*M(CxHyOz)/m(CxHyOz)*Ar(H)=6

w(O)=Ar(O)*z/M(CxHyOz)

w(O)=m(O)/m(CxHyOz)

z=m(O)*M(CxHyOz)/m(CxHyOz)*Ar(O)=2

C3H6O2