Питання до тесту: Обчисліть масу гашеного вапна (Са(ОН)2), отриманого з 112 г негашеного вапна

(СаО), якщо вихід продукту реакції становить 90%. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Першин Володя.

Ответ:

Ведемо обчислення за рівнянням реакції:

СаО + Н2О = Са(ОН)2

Мr(СаО) = 40 + 16 = 56

Мr(Са(ОН)2) = 40 + (16+1) х 2 = 74

112/40 = х/74; х = 148 (г)

Отриманий в ході теоретичних розрахунків результат — це теоретичний вихід. Оскільки, за умовою задачі, практичний вихід становить 90% від теоретичного, все, що нам залишилося зробити, знайти 90% від 148 г.

mпр = 148 х 0,9 = 113,2 (г)

Відповідь: mпр(Са(ОН)2) = 113,2 г

Объяснение: