Обчисліть об'єм газу (н.у) , який утворився при взаємодії магнію 30 г з масою часткою кислоти 5 % .

сульфатної кислоти масою 196 г з масою часткою кислоти 2 % через дано ​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Дано:

m(розчину Mg)=30г

m(розчину H2SO4)=196г

w(Mg)=5%

w(H2SO4)=2%

Знайти:

V(Н2)-?

Розв'язання:

H2SO4 +Mg=MgSO4+H2

m(Mg)=m(розчину Mg)×w(Mg)=30×0,05=1,5(г)

m(H2SO4) =m(розчину H2SO4)×w(H2SO4)=196×0,02=3,92(г)

n(Mg)=1,5/24=0,0625(моль)

n(H2)=0,0625 (моль)

V(H2)=0,0625×22,4=1,4(л)

Відповідь:1,4л